Про нас

Фонд офіційно зареєстровано у 2021 році

Але до цієї події було 15 років співпраці з навчальними закладами міста Одеси, досвід 8 років програми «Літня інтернатура», 4 роки програми «Вступ до спеціальності» для першокурсників ІТ спеціальностей ВНЗ Одеси, створення студентських лабораторій у ВНЗ Одеси, спроби співпрацювати з IT кластерами та Асоціаціями. Окрім досвіду створення програм для студентів, за ці роки компанія KeepSolid набула й розуміння обмеженості програм, спрямованих лише на відбір найкращих студентів. Коли студенти готуються під конкретну компанію, вони насправді отримують обмежений набір знань та навичок. Обмеження ці диктуються тим стеком, який застосовується у конкретній компанії. Враховуючи, що дев’яносто із чимось відсотків компаній та проектів в Україні є аутсорсовими, ця підготовка часто обмежується мовними курсами, коли студенти займаються вивченням мови програмування та набору бібліотек.

Василь Іванов

Співзасновник компанії KeepSolid та Фонду

«З огляду на сьогоднішній рівень IT технологій створити програмний продукт можуть і школярі. Але без допомоги IT компанії, неможливо цей продукт просунути на ринку, надати йому комерційного характеру і досягти монетизації. У цьому ми хочемо допомогти студентам, молодим командам.»

Олег Бочарніков

Співзасновник компанії KeepSolid та Фонду

«Наситити ринок IT фахівцями важливо для нашої галузі. А якщо частина учасників наших програм зможе розпочати свій бізнес, створити та вивести на ринок свої програмні продукти, то місія нашого Фонду буде виконана. Оскільки Україна отримає і добре підготовлених фахівців, і нові продукти.»

Віктор Яценко

Директор Фонду

"Головне завдання нашого фонду - це зблизити студента та роботодавця, допомогти молодим спеціалістам із професійним стартом. Ми співпрацюємо з 7 ВНЗ Одеси та 3 ліцеями та коледжами."

Навчальний рік починається з програми для першокурсників "Вступ до спеціальності". Потім ми формуємо проектні команди, у яких студенти вивчають усі етапи створення програмного продукту та тренують навички роботи в команді. Періодично ми організовуємо внутрішньо- та міжвузівські конкурси, хакатони. Закінчує наш рік літня інтернатура. Цей сайт ми створили для того, щоб студенти змогли відстежувати наші програми, мали можливість записатися на програми, що сподобалися.

Ми готуємо студентів не лише для себе.


Пріоритет наших програм має бути спрямований на розвиток інженерних навичок. Коли студенти повинні вміти працювати з документацією, розуміти UML діаграми, продумувати сценарії користувача на етапі проектування. І, звичайно, вони повинні мати можливість ознайомитись з усіма етапами створення програмного продукту.

Важливо розвивати не лише технічні навички, а й уміння працювати в команді, навички планування, естімації завдань, знання технологій групової роботи, звичку доводити справу до кінця.

Таким чином, основною формою роботи зі студентами стає залучення їх до проектних або продуктових команд, коли вони разом працюють над створенням ПЗ, освоюючи всі етапи створення: вибір ідеї, проектування, розробка, тестування.
Детальніше про це можна ознайомитись тут.

Хто хоче ознайомитися з прикладами студентських проектів, рекомендуємо перейти до нашого блогу.

Залишилися питання?